Gelin çiçeği seçmek aslında çok kolay gibi görünür fakat öyle değildir. Gelinlik ve diğer tüm detaylar halledildikten sonra her şeyin bittiği zannedilse de, gelin buketi en doğru şekilde hazırlanmadan hiçbir şey bitmiş sayılmaz. İlk olarak seçilecek olan çiçeklerin rengi ile çiçeğin kaplamasının renginin uyum içerisinde olması büyük bir önem taşır. Aksi takdirde görünüm olarak kötü bir şekilde sırıtabilir.

Nikah ya da düğünlerde, gelin buketleri hem şık görünümleri ile hoş bir izlenim yaratırken hem de çok fazla dikkat çekmemelidir. Çiçek ile gelinlik arasındaki uyumu yakalamak için ise iki yol deneyebilirsiniz. Gelinliğinizin bir fotoğrafını çekerek ya da kafanızdaki fikri bizimle paylaşarak nasıl bir buket hazırlanması gerektiği konusunda beraber seçebiliriz. Daha önceden hazırladığımız gelin buketlerinden beğendiğiniz varsa onlardan da esinlenebiliriz.

 

Mekanın Önemi

Düğünü nasıl yapıyorsunuz? Yani bir deniz kenarında ve açık bir alanda mı yok da bir kır düğünü ya da kapalı bir mekan mı? Deniz ile alakalı bir temanın bulunduğu düğünler için canlı renkli bir kurdele kullanılabilir veya kurdele üzerine deniz kabukları eklenebilir. Kapalı bir mekanda daha modern bir düğün yapıyorsanız, buketinizi de daha modern bir şekilde hazırlayarak yapabiliriz.

 

Gelin Buketi İle Saç Stili Uyumlu Olabilir

Her zaman akla gelmez ama bir gelinin saç stili ile gelin buketinin uyumlu bir görünüm sunması, dikkat çekici hoş bir uyum sağlanmasına olanak verir. Bir gelin saçı üzerinde kullanılan farklı var ise örneklerine benzer bir objeyi de buketin farklı noktasında kullanmak güzel bir uyum ve şıklık kazandırabilir. Hatta zıt kutuplarda da bir tasarım ile bile güzel bir gelin buketi hazır edilebilir. Gelin saçları genel olarak topuz şeklinde hazırlanmaktadır. Saç modelinin tam tersi salık ve dağınık bir gelin buket modeli ile şık ve farklı bir izlenim yaratmak mümkün olabilir. Eğer saçınız, gelinliğiniz ve gelin buketiniz tamamen uyumlu ve paralel olsun isterseniz ise de yine size uyumlu bir buket hazırlamaktan keyif alacağız.

 

Gelinlik ve Buket Bir Bütün Olabilir

Gelinliğin üzerinde kullanılan pırlanta parlak taşlar gelin buketi üzerinde de kullanılabilir veya gelinliğiniz rustik bir havada ise ona göre rustik bir buket hazırlanabilir. Beyaz harici bir gelinliğiniz var ise ona göre uyumlu renklerde bir gelin buketi hazırlanabilir. Eğer gelinliğiniz ile gelin buketinizin tam bir uyum içerisinde olup, misafirleriniz karşısında göz alıcı bir izlenim yaratmak isterseniz, bize gelinliğinizin bir fotoğrafını göstermeniz ve buna göre güzel bir uyum yakalamış gelin buketi istemeniz yeterli olacaktır.