Özellikle bahar ve yaz aylarında çok daha fazla gerçekleşen özel davetlerin kusursuz olması için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.

Düğünler İçin Konseptler

Düğün, nişan, doğum günü, mezuniyet balosu, dernek baloları ve bunlar gibi pek çok özel davetin kusursuz geçmesi için her şeyden önce bir davet planı hazırlamalısınız. Davetleriniz için hazırlık yaparken öncelikle kendinize bir konsept belirlemeli ve belirleyeceğiniz konsept doğrultusunda davetinizi vereceğiniz mekana karar vermelisiniz. Örneğin en sık rastlanan davetler olan düğünlerden yola çıkacak olursak; bir kumsal düğünü planlıyorsanız bunun için marin temalar kullanmalı ve egzotik çiçeklerle büyük mumlar tercih edebilirsiniz. Konseptiniz bir kır düğünü ise bol miktarda papatyalar ve taze kır çiçeklerine ihtiyacınız olabilir. Sonbahar temalı düğünlerde ise somon tonlarında güller, callalar, şakayıklar ve hatta bunar dışında ayçiçekleri bile kullanabilirsiniz. Kullanacağınız bu buketlerin arasına turuncu yapraklar ile kozalaklar da tercih edebilirsiniz.

Her Davet İçin Özel Aranjmanlar

Davet denildiğinde elbette ki akla yalnızca düğünler gelmemelidir. Bunun dışında pek çok farklı davet için pek çok farklı detaydan söz edilebilir. Örneğin yeni yıl partilerinde yeni yıl ve kış temalı tasarımlar ile kusursuz davetler hazırlayabilirsiniz. Bunun için faydalanabileceğiniz pek çok tasarım örneği içerisinden seçim yapabilirsiniz. Çocuklarınızın doğum günü partilerinde cinsiyetlere göre veya hobilere göre çiçek aranjmanları edinebilirsiniz. Erkek çocukları için hazırlayacağınız doğum günü davetlerinde mavi renkte ortancalar tercih edebilir, kız çocukları içinse pembe gül ya da şakayıklar tercih edebilirsiniz. Bunları baby shower partilerinde de tercih etmeniz elbette ki mümkün.

Balo salonlarında vereceğiniz davetlerde ise mümkün olduğunca beyaz ağırlıklı çiçekler ve ince uzun mumlarla birlikte kristal taşlar ya da inciler ile süslenmiş gümüş şamdanlar tercih etmeye özen göstermelisiniz. Bu sayede peri masalı gibi bir davet verebilir ve misafirlerinizi büyülü bir atmosferde ağırlayabilirsiniz. Dış mekanlarda vereceğiniz davetlerde ise çiçeklerle bezeli şamdanlar kullanabilirsiniz. Şık bahçe aydınlatmalarını zarif çiçekler ile süsleyerek harika bir görüntü elde edebilir ve romantik bir atmosfer yaratabilirsiniz. Her zevke göre birbirinden şık davet tasarımlarının bulunduğu günümüzde siz de şık davetler verebilir ve misafirlerinizi büyüleyebilirsiniz. Vereceğiniz davetlerde dikkat etmeniz gereken en önemli noktalar her zaman detaylar olmalıdır. Bunun için çok davet planınızı çok iyi oluşturmalı ve en önemlisi de davetinizin rüya gibi olmasını sağlayacak ayrıntıları dikkatle seçmelisiniz.

Özel davetlerin çiçekleri olan güller, calla çiçekleri, güller veya şakayıklar ile yemekli ya da kokteyl davetlerinizde masalarınız çok daha şık olacak. Vereceğiniz her özel davete uygun şık aranjmanlar ile siz de davetleriniz çok daha büyüleyici bir hale getirebilir ve misafirlerinizi eşsiz bir ortamda ağırlayabilirsiniz.