Evlerinizde çok daha şık ve canlı bir atmosfer yaratabilmek düşündüğünüz kadar zor değil. Yapacağınız basit değişiklik ve yenilikler ile evlerinizin ne kadar farklı bir atmosfere sahip olacağına siz de şaşıracaksınız. Evlerinizin dekorasyonunu çok daha canlı bir hale getirebilir ve evinizde zaman geçirmeyi çok daha keyifli bir hale getirebilirsiniz.

Çok basit dokunuşlarla evlerinize hayat verecek ve çok daha enerjik bir atmosfer yaratacaksınız.

Evlerinizde kendinize özel dinlenme alanları yaratabilir ve bu alanların size huzur vermesini sağlayabilirsiniz.

Kendinize Huzurlu Dinlenme Alanları Yaratın

Evinizde bulunan berjerler ile kendinize huzur dolu bir dinlenme alanı yaratabilirsiniz. Pencerenizin önüne yerleştireceğiniz berjerlerinizin yer aldığı köşeyi pek çok farklı çiçek ile donatabilirsiniz. Bunun için kullanabileceğiniz çok sayıda saksı bitkisi ve çiçeği bulunuyor.  Berjerlerinizin olduğu alana beyaz veya mor callalar, özel tasarım gül aranjmanları, sıra dışı sukulentler, ortancalar ve daha pek çok çiçek arasından sevdiğiniz herhangi birilerini yerleştirebilirsiniz.

Berjerlerinizin renklerini dikkate alarak çiçeklerinizi tercih edebilirsiniz. Açık renklerde berjerleriniz varsa koyu renkte çiçekler tercih etmeniz çok daha hoş bir hava yaratacaktır. Berjerleriniz koyu renkte ise beyaz ortancalar ya da galalar berjerlerinizin yanında harika duracaklardır. Ayrıca yalnızca çiçek değil kaktüs ya da kamkat gibi bitkiler de deneyebilirsiniz. Bu bitkiler salonlarınızda çok hoş duracaktır ve çok daha sıcak bir hava yaratacaktır. Ayrıca berjerlerinizi pencerenizin önüne yerleştirirseniz pencerelerinizin kenarlarına minyatür sukulentler koyabilir ve yanlarına mumluklar içinde olan kokulu mumlardan yerleştirebilirsiniz. Akşam saatlerinde hazırladığınız bu köşede mumlarınızı yakacak ve kahvenizi alıp kitabınızı keyifle okuyacaksınız.

Evlerinize Canlılık Katın

Yaşam alanınızda soluk renkli duvarlarınız veya mobilyalarınız varsa rengarenk, cıvıl cıvıl çiçekler ile çok daha farklı mekanlara çevirebilirsiniz. Evinizi renklendirecek ve evinize bahar havası getirecek olan çiçekler için salonunuzda bir köşe ayırabilir ve bu köşeye yerleştireceğiniz şık bir berjerin çevresine renkli aranjmanlar yerleştirerek kendiniz için huzur dolu bir dinlenme alanı yaratabilir ve akşamları evinize yorgun döndüğünüzde bu dinlenme alanının tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Renkli ve taptaze çiçekler ile neredeyse kullanmayı bile unuttuğunuz berjerlerinize hayat verebilir ve evinize canlılık katabilirsiniz.